wywiad2-01

ONLAJN – OFLAJN

Tiutia Putia odpowiada na ankietę NOM (część 2/2)

Druga część ankiety-komiksu, w której Tiutia Putia rysuje swój autoportret w pracowni

Z przyjemnością przedstawiamy drugą część ankiety NOM, którą narysował dla nas londyński twórca Tiutia Putia. Część pierwsza wywiadu nosiła tytuł Co jest największym zagrożeniem? Można ją przeczytać tutaj. Tym razem artysta przenosi nas w świat swojej pracowni i zdradza tajniki warsztatu rysownika.

tiutia putia

Tiutia Putia (Grela) to artysta nadzwyczaj skromny; woli pozostawać w cieniu. (Na maile odpowiada. Na naszą prośbę o krótki biogram odpowiedział, żebyśmy napisali, co chcemy.) O tym, kim naprawdę jest, wiemy niewiele. To na pewno dorosły mężczyzna, który ukończył krakowską ASP. Rysuje, maluje, rzeźbi i tworzy animacje. Od kilkunastu lat prowadzi swoją stronę internetową www.tiutiaputia.com, na której prezentuje filmy animowane – legendarną już serię „Sny liternika”, nawiązującą do rodzimego folkloru serię „Na ludowo”, teledysk do utworu Lecha Janerki „Leon”, gry, rysunki komiksowe, w tym cykliczne o kosmitach i wreszcie figurki, rodzaj „typków” Tiutii Putii, w których przejawia się geniusz karykaturzysty.

tiutia-rzezby

W 2010 roku wydał album z rysunkami. Zdaje się, że oprócz wystaw organizowanych corocznie w Krakowie i w Niemczech przez Fundację Transporter Kultury nigdzie indziej na żywo nie można podziwiać prac Tiutii Putii.

tiutia-rzezby2

wywiad2-02

wywiad2-03

wywiad2-04

wywiad2-05

wywiad2-06

wywiad-onlajn-oflajn-01

 

wywiad-onlajn-oflajn-02

wywiad-onlajn-oflajn-03

wywiad-onlajn-oflajn-04

NOM_logo skrot

DATA PUBLIKACJI: 13 listopada 2016
OSTATNIA AKTUALIZACJA: 24 listopada 2016