plakat duzy polaczony

Summit Day

zaproszenie

Modoso – grupa projektantów i architektów z Warszawy zaprasza do swojej pracowni na Dzień Otwarty połączony z wernisażem prac naszej dyrektorki artystycznej i malarki – Grażyny Smalej.

9 czerwca, w Warszawie, przy ulicy Mazowieckiej 12 zobaczymy, w interpretacji malarskiej, Himalaje i himalaistów podczas szczytowania. Wystawa nosi tytuł Summit Day.

Modoso to zespół, który od lat (wcześniej jako KDesign architekci) zajmuje się designem, wizualnym budowaniem marek i przede wszystkim tworzeniem przestrzeni – zawsze blisko sztuki, z fantazją i zawsze z miłością. Od grudnia 2016 pracownia Modoso zajmuje nowy lokal przy ulicy Mazowieckiej 12 w Warszawie, w którym architekci postanowili oprócz miejsca pracy i spotkań, zaaranżować przestrzeń ekspozycyjną.   Tak oto urządzają pierwszą w historii pracowni wystawę malarstwa i zapraszają swoich gości, przyjaciół oraz miłośników sztuki i designu na Dzień otwarty.

„Summit Day” to inaczej szczytowanie, dzień zdobywania szczytu. Dla himalaistów to dzień, do którego przygotowują się wiele miesięcy oraz wyczekiwany wiele tygodni czas tzw. „okna pogodowego”, pozwalającego na odrobinę mniej niebezpieczne poruszanie się w „strefie śmierci” czyli powyżej 8000 m n.p.m..

Grażyna Smalej – malarka i graficzka, absolwentka krakowskiej ASP (dyplom w 2001 r.). Autorka szeregu wystaw indywidualnych i uczestniczka wielu pokazów zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. w Saatchi Gallery w Londynie, laureatka nagród.
Malarstwo jest dla niej językiem najważniejszym, umożliwiającym dobre życie oraz niczym nieskrępowane podróże po świecie i nie tylko. Dzięki sztuce w 2016 roku mogła wejść na Everest cztery razy w ciągu jednego miesiąca. Fascynacja nową perspektywą, wysokością i wspinaczką stała się punktem wyjścia do cyklu obrazów, który pokażemy w Warszawie, 9 czerwca, podczas Dnia Otwartego w Modoso.

Strona wydarzenia na Facebooku tutaj.

P o l e c a m y !

Organizatorzy:
Modoso Group
KDesign Architekci
Grażyna Smalej

Patronat medialny:
Nowa Orgia Myśli

DATA PUBLIKACJI: 28 maja 2017
OSTATNIA AKTUALIZACJA: 28 maja 2017