plakat Michel Onfray

Wykład-spotkanie z Michelem Onfray

zaproszenie

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wybitnym francuskim filozofem i pisarzem, jednym z najważniejszych europejskich intelektualistów

(Spotkanie odwołane z przyczyn zdrowotnych)

Michel Onfray jest autorem stu książek filozoficznych i historyczno-filozoficznych oraz trzech tomów haiku. Michel Onfray jest neotragikiem, i choć powraca do starożytnej Grecji, jak w swoje rodzinne strony, czyni to w na wskroś nowoczesny sposób i z ogromnym wyczuciem stylu.

Nowa Orgia Myśli we współpracy z Instytutem Filozofii UW, Instytutem Filozofii i Socjologii UP, oraz wydawnictwem Czarna Owca zapraszają na wykład-spotkanie z pisarzem i filozofem, Michelem Onfray (Université populaire de Caen):

„Perspektywy oświecenia i sekularyzmu w świetle aktualnych wydarzeń”

Spośród wszystkich publikacji autora, po polsku ukazały się, między innymi: „Traktat ateologiczny”, „Manifest hedonisty” czy „Zmierzch bożyszcza”. Skądinąd doszły nas słuchy, że w planach jest także przetłumaczenie na polski najnowszej książki Michela Onfray, pt. „Décadence”. (Strona internetowa Michela Onfray)

15 maja 2017 (poniedziałek), godz.18:00, Uniwersytet Warszawski, sala 205, Krakowskie Przedmieście 26/28 (budynek starego BUW)
Wstęp wolny.
Uwaga: wykład po francusku z tłumaczeniem konsekutywnym. Tłumaczyć będzie Michał Kozłowski.

Z a p r a s z a m y !

 

Jak dotąd na łamach Nowej Orgii Myśli publikowaliśmy, po raz pierwszy w języku polskim, wiersze i haiku Michela Onfray, które można przeczytać tutaj.

Współorganizatorzy i partnerzy:

Czarna Owca Plakat B1.indd

IF_BlocMarquePays_1ligne_Pantone°Pologne


Polecamy również drugie spotkanie z Michelem Onfray organizowane tym razem przez wydawnictwo Czarna Owca oraz Krytykę Polityczną, które odbędzie się następnego dnia, 16 maja 2017, w Warszawie. Szczegóły na stronie wydarzenia tutaj. Zapraszamy!

18401981_1527274193981085_5524177104887452677_o
DATA PUBLIKACJI: 5 maja 2017
OSTATNIA AKTUALIZACJA: 29 maja 2017